Relacja ze szkolenia odbytego w ramach projektu „Wyjdę ze szpitala i co dalej?”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W dniu 15 listopada odbyło się szkolenie dla personelu medycznego pracującego na oddziałach na których przebywają pacjenci ,którzy po wypisie ze szpitala pozostaną niesamodzielni w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu

‘’Wyjdę ze szpitala i co dalej?’’

Szkolenie to poprowadziła pani Małgorzata Gregorczyk ,która jest koordynatorem wyznaczonym przez Fundację do realizacji projektu i podjęła  współpracę ze szpitalem

W spotkaniu wzięły udział również  Ambasador projektu pani Irena Sikora Mysłek .

Odbyły się wykłady oraz warsztaty z psychologicznego podejścia do rodzin pacjentów i samych pacjentów ,jak sobie radzić w trudnych sytuacjach ,które poprowadziła pani Iwona Przybyło.

Jak pomóc i rodzinom i pacjentom przejść przez trudną drogę.

W Naszym  szpitalu osobą koordynującą realizację projektu i mającą nadzór nad całością jest pani mgr Monika Białkowska.

Szpital Nasz jest w projekcie od czerwca 2018 r.

Otrzymujemy poradniki oraz Niezbędniki Opieki ,które zawierają materiały edukacyjne dla pacjentów oraz ich rodzin (nie-odpłatne)

Ilość materiałów oraz poradników jest nieograniczona i wręczamy je każdemu pacjentowi, który wychodzi do domu i boryka się z trudnościami nad samoopieką.

Poradniki są przewodnikami ,które mają być drogowskazem w świecie w którym się poruszamy i żyjemy jako opiekunowie osoby przewlekle chorej.

W poradniku są wszelkie informacje dotyczące opieki i pielęgnacji nad osobą chorą w warunkach domowych.

Znajdują się również wskazówki dotyczące instytucji ,w których możemy szukać pomocy.

Istnieje również strona internetowa z wszelakimi informacjami oraz materiał filmowy z instrukcjami jak wykonywać wszelkie czynności przy chorym nie tylko w szpitalu ale po wyjściu do domu.