RANKING SZPITALI 2013 - Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej najlepszym monospecjalistycznym szpitalem zabiegowym (bez onkologii)

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W "Rankingu Szpitalu" organizowanym przez "Rzeczpospolitą" i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia piekarska "urazówka" zajęła pierwsze miejsce w kategorii "najlepsze zabiegowe szpitale publiczne: monospecjalistyczne (bez onkologicznych)" jednocześnie zostając uznanym za  najlepszy szpital w województwie śląskim .

Wpływ na ciągłą obecność naszego Szpitala na czołowych miejscach w rankingu ma ciągły jego rozwój. Obecnie wdrażany jest system eSzpital, który umożliwia, za pośrednictwem internetu, bezpieczny wgląd do własnych danych przez pacjenta w zakresie historii choroby, karty informacyjnej, wyników badań, miejsca na liście oraz rejestracji. W przyszłym roku planowane jest uruchomienie systemu iSzpital - bezpłatnego, szerokopasmowego i bezpiecznego dostępu do sieci Internet na terenie Szpitala.

W połowie 2014r roku otwarty zostanie nowy Zakład Diagnostyki Obrazowej, co zakończy kolejny etap modernizacji i rozbudowy Pawilonu Diagnostyczno - Zabiegowego współfinansowanego ze środków unijnych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu województwa śląskiego.