System eSzpital - nowe możliwości dostępu do swoich danych przez pacjenta.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W listopadzie 2013r. uruchomiono system eSzpital, który, umożliwia bezpieczny wgląd do własnych danych przez pacjenta w zakresie historii choroby, karty informacyjnej, wyników badań, miejsca na liście oraz rejestracji. Jednocześnie system umożliwia dostęp do w/w danych dla zewnętrznych kontrahentów.

Komputerowy system obsługi szpitala gromadzi dane od 1999 roku w poradni oraz od 2002 roku w szpitalu. System obsługuje ponad 250 000 pacjentów z kompletną informacją o przebiegu ich choroby, badaniach itp. Jesteśmy jedną z nielicznych jednostek służby zdrowia w Polsce, wyposażonych od prawie 10 lat w system informatyczny, pozwalający na pełny dostęp do danych od poradni przez izbę przyjęć, pobyt na oddziale, po badania. Dzięki budowie Internetowej Platformy usług publicznych eSzpital, S.P. Woj. Szpital Chirurgii Urazowej im. Dr. Janusza Daaba osiągnął niespotykany w Polsce poziom dostępu Pacjenta do swoich danych. Z systemu można korzystać z komputera podłączonego do sieci internet niezależnie od miejsca podłączenia. Możemy zatem sprawdzić np. swoje wyniki badań będąc na urlopie w Grecji. Na dostęp do systemu pozwala korzystanie z:

  • komputera (Windows - wersja XP lub nowszy, Linuks, Mac OS),
  • kiosku internetowego (publicznego lub dedykowanego do systemu eSzpital z wbudowanym czytnikiem kodu kreskowego, co upraszcza logowanie pacjenta korzystającego ze szpitalnej opaski identyfikacyjnej,
  • tabletu (system android lub system IOS (iPad)),
  • telefonu (system android, system IOS (iPhone))

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Więcej informacji na temat systemu eSzpital znajdziesz tutaj.

Strona startowa  eszpital

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską