Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich

Strona główna

Frontowy widok szpitala w Piekarach Śląskich Frontowy widok szpitala w Kochcicach 

Witamy na stronie głównej

Samodzielnego  Publicznego
Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej
 im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich.

Naszym Pacjentom zapewniamy leczenie na najwyższym poziomie.

Zapraszamy.

Najnowsze aktualności

Podziękowania dla Polskiej Grupy Górniczej S.A.

baner PGG

Na podstawie podpisanej umowy darowizny Szpital wzbogacił się o kamerę termowizyjną, która w szybki sposób pozwoli na identyfikację pacjentów zgłaszających się z podwyższoną temperaturą ciała, co w obecnym czasie "walki" z pandemią koronawirusa jest bardzo istotne.


Dyrekcja i pracownicy Szpitala przekazują podziękowania za dostarczony sprzęt Zarządowi Polskiej Grupy Górnicze
j S.A.

15 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: Podziękowania dla Polskiej Grupy Górniczej S.A.

Ograniczenie pracy Szpitala

SZANOWNY PACJENCIE !

Informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, szpital podjął następujące działania mające na celu minimalizację ryzyka infekcji:

 1. wszystkie przyjęcia planowe do oddziałów szpitalnych są odwołane. Przyjęcia będą odbywały się wyłącznie w trybie ostrodyżurowym, czyli jedynie przypadki pilne,
 2. wprowadza się zakaz odwiedzin pacjentów hospitalizowanych,
 3. wykonywanie badań diagnostycznych jest ograniczone do niezbędnego minimum - pacjenci zapisani na planowe badania TK i MR będą na bieżąco informowani o zmianach terminów badań,
 4. praca w Poradni będzie znacznie ograniczona do przyjęć pacjentów pourazowych zaopatrywanych w Izbie Przyjęć tut. Szpitala i wymagających bezwzględnych konsultacji ze względów medycznych – w zależności od dalszego przebiegu sytuacji epidemiologicznej niewykluczone będzie całkowite wstrzymanie pracy w Poradni – w przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny: 32 39–34–258 lub 32 39–34–259,
 5. ze względu na znaczne ograniczenie pracy Poradni Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej istnieje możliwość uzyskania teleporady: porady będą udzielane od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 11.00 pod następującymi numerami telefonów:
  - Poradnia Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej Dorosłych
  Gabinet nr 1 tel. 32 39-34-101
  Gabinet nr 3 tel. 32 39-34-103
  Gabinet nr 4 tel. 32 39-34-104
  - Poradnia Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej Dzieci i Młodzieży
  Gabinet nr 6 tel. 32 39-34-106

 

Informacja  o aktualnej sytuacji będzie na bieżąco umieszczana na stronie internetowej Szpitala.

Za utrudnienia przepraszamy.

20 marca 2020
Czytaj więcej o: Ograniczenie pracy Szpitala

Podziel się z nami 1%

Międzynarodowa Kampania "Nursing Now" Polska

Ministerstwo Zdrowia - Departament Pielęgniarek i Położnych uprzejmie informuje, że 5 lutego 2020 roku w Ministerstwie Zdrowia uroczyście zainaugurowano Międzynarodową Kampanię "Nursing Now” Polska. 200 lat temu urodziła się wybitna reformatorka współczesnego pielęgniarstwa Florence Nightingale, w związku z tym Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej. Celem kampanii jest przede wszystkim podniesienie prestiżu zawodu pielęgniarki, położnej oraz pokazanie roli i znaczenia tych zawodów w systemie ochrony zdrowia a także uhonorowanie wkładu tych grup zawodowych w zdrowie społeczeństwa w Polsce i na świecie. Kampania ma pokazać młodym ludziom, że jest to zawód dający duże możliwości i szanse samorealizacji, który warto wybrać.

W zakresie oczekiwań i proponowanych rozwiązań prowadzenia Kampanii, Departament Pielęgniarek i Położnych stale współpracuje z samorządem zawodowym pielęgniarek i położnych, Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych, Polskim Towarzystwem Pielęgniarskim, Polskim Towarzystwem Położnych oraz innymi organizacjami działającymi na rzecz środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych.

Film z Inauguracji w Ministerstwie Zdrowia Międzynarodowej Kampanii "Nursing now" Polska:

https://youtu.be/SVOHo_Q_ElE

https://pl-pl.facebook.com/135889759813803/videos/212723106612912/

19 lutego 2020
Czytaj więcej o: Międzynarodowa Kampania "Nursing Now" Polska